„ O osiągnięciu celu decyduje chęć i wola”

„ O osiągnięciu celu decyduje chęć i wola”

Co z tego, że wiesz ?

Czym jest motywacja?

Gdzie o motywacji rysują, piszą, mówią?

Co napędza Twoja motywacje?

Wiesz co i kiedy powinieneś zrobić?

Co z tego? Pytam jeszcze raz: Co z tego?

NIC!!!

Sama wiedza, to tylko teoria!!!

Ludzie jako gatunek, aby przeżyć musieli podejmować działanie. W drodze ewolucji z doświadczeń pozyskiwali wiedzę, dzięki czemu kolejni potomkowie mieli ułatwione zadanie. Oni również działali, aby przetrwać. Rozmnażali się, zdobywali pożywienie, walczyli, budowali, uczyli się, odkrywali. Silniejszy wygrywał, słaby odpadał. Na którymś etapie, całkiem nie odległym, walka o przetrwanie w bezpiecznym świecie ograniczyła się do pójścia wyznaczoną przez innych ścieżką. Edukacja, praca, rodzina, praca.

Nie jest to zgodne z naszą pierwotną naturą. Daje nam to komplikacje tj. brak poczucia szczęścia, brak poczucia spełnienia, niska ocena własnej wartości, nieumiejętność poczucia misji życiowej, ograniczenia, depresja.

Przed stu laty nikt się nie zastanawiał nad tym czy mam motywacje. Życie stawiało wiele wyzwań; walka w obronie bliskich i ojczyzny, walka o własne życie. Byli też ludzie , którzy podejmowali niewiarygodne wyzwania, twardzi, odważni, zdeterminowani.

Chcecie przykład? Pojedziecie do Afryki rowerem? A przejedziecie przez całą Afrykę rowerem? Bez telefonu, bez ekipy filmowej, bez GPS, bez pieniędzy?

Podróż zajmie wam tylko 5 lat!

Czy to jest możliwe? Zajrzyjcie do książki „Rowerem i pieszo przez czarny ląd. Listy z podróży afrykańskiej z lat 1931-1336.” O Kazimierzu Nowaku. Tak, on to zrobił. Niewiarygodne, ale prawdziwe.

Jeżeli siedzisz w ciepłym domku i czytasz ten tekst szukając motywacji, aby rozpocząć lub wytrwać w czymś ważnym dla Ciebie. To pierwszą rzeczą, którą musisz sobie wbić do głowy, jest to, że nie osiągniesz nic bez działania!!! A kolejną rzeczą, którą musisz sobie wbić do głowy, są słowa wielkiego człowieka:

„ O osiągnięciu celu decyduje chęć i wola” Kazimierz Nowak

Do roboty! Udanego dnia

Dodaj komentarz