Kukaj – historia głuchego sukcesu

Kukaj – historia głuchego sukcesu

Marcin Kukaj

Marcin Kukaj Sendwicki

Najsilniejszy człowiek świata, zdobywca tytułu World Strongest Man 2016, wielokrotny Mistrz Polski Strongman, który łamie stereotypy, pokonuje swoje słabości i ograniczenia.

Marcin, jako dwuletnie dziecko stracił słuch. Uprawiał wiele dyscyplin, zanim zakochał się w sportach siłowych. W 2006 r. pierwszy raz wystartował w zawodach Strongman w Żninie i zdobył 3 miejsce.

Kilka lat później pojawiły się kolejne przeszkody na drodze do rozwoju jego kariery. W roku 2010 doznał poważnej kontuzji, która zdaniem lekarzy, powinna oznaczać zakończenie uprawiania tak sportu.

Determinacja i upór Kukaja sprawiły, że mimo przeszkód, realizował marzenia. W 2011 roku zdobył drugie miejsce podczas Amatorskich Mistrzostw Polski. Następnie wystartował w Niemieckich zawodach Frey Classic, w których zdobył pierwsze miejsce. Otrzymał tytuł Mistrza Polski, a zaraz potem zdobył wicemistrzostwo Świata Strongman.

Mistrz Świata

Rok 2015 okazał się pełen sukcesów. Marcin zdobył brązowy medal, jako pierwszy w historii Polak, w swojej kategorii wagowej. Kolejnym kluczowym punktem w jego karierze, było zdobycie złota na Mistrzostwach Świata World Strongest Man 2016 u105 w Irlandii. Marcin zdobył tytuł najsilniejszego człowieka na Świecie w kat. 105 kg.

Obecnie przygotowuje się do startu w prestiżowych zawodach Arnold Classic World w USA.

Marcin chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, regularnie organizując akcje dedykowane niepełnosprawnym dzieciom, młodzieży i dorosłym. To człowiek o ogromnej sile fizycznej, jeszcze większej psychicznej i ogromnym sercu, dlatego został twarzą naszej fundacji.

Marcin Kukaj

Dodaj komentarz